info@nihatay.com

    E-Mail İletişim

0216 335 03 98

    Telefon Numaramız

 Kasko Sigortası

Kasko Sigortası

TRAFİKTE TEMİNATSIZ KALMAYIN!

Trafikte başınıza gelebilecek aksaklıklara karşı önleminizi alın; hem kendinizi hem de aracınızı koruyun!

Dilediğiniz Kapsamda Size Özel Sağlık Sigortanızı Yaptırmak İçin NİHAT AY Sigorta'ya Gelin.

Kasko Sigortası

Kasko sigortası, sizin aracınıza gelebilecek zararlarınızı karşılar.Trafik poliçesi

devamını oku

Tamamlayıcı Sağlık

Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel hastanelerde ekstra fark ücreti

devamını oku

Konut Sigortası

Seyahat sigortası hem yurt içi, hem yurt dışı

devamını oku

İş Yeri Sigortası

İş yerinizde meydana gelebilecek aksaklıklara karşı önleminizi alın!

devamını oku

KASKODA DEV KAMPANYA!

30 Haziran 2020 tarihine kadar geçerli; yeni kasko yaptıracaklar ya da poliçelerini yenilemek isteyen müşterilerimize özel 12 ay fiyatına 14 ay fiyat teklifi! 

KASKO TEKLİFİ AL

Aracın, karayollarında kullanılabilen motorlu veya motorsuz taşıtlarla bir kazaya karışması sonucu hasar görmesi,hareket yada durma halinde iken araç sahibinin veya araç söförünün bilinci dışında araca aniden ve dış  etkiler sonucunda sabit yada hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar neticesinde hasar görmesi ,Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler ile hasarlanması Aracın yanması,çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi  durumlarında meydana gelen maddi kaybı karşılan ürün kasko sigortasıdır.

Ek teminatlar alınarak teminatlar genişletilebilir. Ayrıca diğer sigorta türleri olan ihtiyari mali sorumluluk,ferdi kaza koltuk ve hukuksal koruma poliçeleri bir arada verilerek Paket Kasko Sigorta ürünü oluşur.

Kasko sigortasında yer alan teminatlar aşağıdaki gibidir; 

Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması, 
Gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar, 
Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar, 
Aracın yanması, 
Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi. 
Yeni uygulama ile 1 Nisan2013 tarihinden itibaren sigorta şirketleri “dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko, tam kasko” adı altında 4 farklı poliçe düzenleyecektir. 

Dar Kasko: Yukarıdaki teminat gruplarından bir kısmı için teminatın verildiği üründür. 
Kasko: Yukarıdaki teminat gruplarının tamamı için teminatın verildiği üründür 
Genişletilmiş Kasko: Yukarıdaki teminat gruplarının tamamı ve bu genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek risklerden bir kısmı için teminatın verildiği üründür. 

Tam Kasko: Yukarıdaki teminat gruplarının tamamı ve bu genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek tüm riskler için teminatın verildiği üründür.

Kasko sigortanız varsa, öncelikle hasarın gerçekleştiği tarihi öğrendikten itibaren en geç 5 iş günü içerisinde sigorta şirketine ihbar yapmak zorundasınız.Ve sanki sigortalı değilmişçesine gerekli kurtarma ve koruma önlemlerini almalı ve bu amaçla sigortacı tarafından verilen talimatlara da elinden geldiğince uymalısınız.

 
Aracın çalınması durunda ,öğrenir öğrenmez derhal yetkili makamlara bildirmelisiniz..
 
Rücu işlemlerinde kullanılacak bilgi ve belgeleri de, gecikmeden sigortacıya vermelisiniz.
 
Zararın tahmini miktarı ve söz konusu zarara neden olan olay beyan şeklinde yazılı makul ve uygun bir süre içinde sigortacıya bildirmelisiniz. 

Kasko sigortası, sizin aracınıza gelebilecek zararlarınızı karşılar.Trafik poliçesi ise, kendi aracınızla yabancılara vereceğiniz maddi ve bedeni zararları, gerçekleşen olaydaki tespit edilen kusurunuz oranında karşılar.

Trafik sigortası hiç bir şekilde sizin zararınızı karşılamaz.Kendi aracınızdaki zararınızı ancak kasko sigortanız varsa alabilirsiniz.

Trafik sigortasında teminatlar limitlidir.Kaskonuzu paket poliçe olarak yaptırdıysanız yani İhtiyari mali mesuliyet poliçesinide kapsıyorsa,kasko üçüncü sahıslara vericeğiniz zararları trafik sigortanızın limitinin üzerinde kalan kısmınıda karşılar.Ayrıca Trafik sigortası 3.şahısların manevi tazminat taleplerini hiç bir şekilde karşılamaz.Sayet kasko paket poliçenizi yaptırırken ihtiyari mali sorumluluk poliçesinize manevi tazminat ek teminatını ilave ettirirseniz, bu talepleri de aldığınız limit ölçüsünde kaskonuzdan karşılatabilirsiniz.

Hasarsızlık indirimi, sigortalılarımızın en çok üzerinde durduğu konulardan birisidir.Hasarsızlık indirimi kasko poliçenizin primini % 65’e varan oranlarda azaltan önemli bir indirimdir ve sizin tasarruf etmenizi sağlar. Kasko alırken hasarsızlık indirimini etkileyen halleri göz önünde bulundurmalısınız.

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Konuşmayı başlat
Bizimle iletişime geçmek ister misiniz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim